27 stycznia 2021 roku.  Imieniny: Angela, Jan, Przybysław

Zakładowy sport

Od 1976 r. zakład liczył 150 etatów. W tak dużym zespole można było znaleźć wiele osób o podobnych zainteresowaniach. Nic więc dziwnego, że w 1985 r. powołano drużynę piłkarską, w czym pomógł nieoceniony64 Stefan Brzóska. Piłkarze rozpoczęli treningi i współzawodnictwo sportowe z innymi zespołami zakładowymi. Brali w nich czynny udział do 1989 r., kiedy zawieszono rozgrywki. Do drużyny należeli: Jan Manszewski, Leszek Chudziak, Wacław Kwatera, Janusz Frąckowiak, Dariusz Brzóska, Roman Kubowski, Maciej Hoły, Zenon Kąkol, Bogdan Białasik, Janusz Smuż, Władysław Mech, Michał Cebernik, Tadeusz Dragoński. Od 1993 r. organizowano w Szamotułach rozgrywki Międzyzakładowej Ligi Halowej, w której zespół piłkarski Zakładu Gospodarki Komunalnej odnosił spore sukcesy, zdobywając dwukrotnie (1994 i 1995) tytuł mistrza Ligi. W 1997 r., z inicjatywy szefa związku ciepłowników w ZGK Zygmunta Kotlarka zespół ten wystartował w mistrzostwach Polski Ciepłowników w Opolu, uzyskując IV miejsce w kraju. Drużyna jest zapraszana też do udziału w wielu innych imprezach sportowych i turniejach.

63Sport zakładowy to jednak nie tylko piłka nożna, ale i spore sukcesy w czteroboju na zawodach w Błażejewku (tradycyjnie zawsze z udziałem dyrektora zakładu), szachy i warcaby oraz w wielu innych spartakiadach i zawodach o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej, organizowanych np. przez związek ciepłowników. Podczas zawodów przeprowadzane są najrozmaitsze konkurencje: różnego rodzaju szafety, ringo, badminton, rzuty do kosza rozmaitymi piłkami, rzuty piłką lekarską. Liczne medale, puchary wyróżnienia i dyplomy świadczą o pełnej sukcesów aktywności sportowej pracowników wodociągów i całego ZGK.

KONTAKT

"Zakład Gospodarki Komunalnej w Szamotułach" Sp. z o.o.
ul. Wojska Polskiego 14
64-500 Szamotuły
NIP 787-20-81-332
Regon 301298601
KRS 0000351612
Tel. (+48) 61 292 18 29
faks: (+48) 61 292 18 57
Email: sekretariat@zgkszamotuly.pl
Pokaż mapę

NAPISZ DO NAS

Albert Einstein

Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda.

Hermann Hesse

Większość ludzi nie chce pływać, dopóki nie nauczy się pływania. Czy to nie dowcipne? Oczywiście, że nie chcą pływać! Urodzili się przecież dla ziemi, nie dla wody. I oczywiście nie chcą myśleć, gdyż stworzeni zostali do życia, a nie do myślenia! Tak, a kto myśli i któż z myślenia czyni sprawę najważniejszą, ten wprawdzie może w tej dziadzienie zajść daleko, ale taki człowiek zamienił ziemię na wodę i musi kiedyś utonąć.

Wiktor Hugo
Ścieki to sumienie miasta.(...) Kupa śmieci ma tę zaletę, że nie kłamie. Ściek jest wynikiem. Mówi wszystko. Ta szczerość nieczystości podoba się nam i działa kojąco na duszę. Kiedy przez całe życie człowiek musi oglądać wielkopańskie miny, jakie stroją racje stanu, świętość przysięgi, mądrość polityczna, sprawiedliwość ludzka, uczciwość zawodowa, koniunkturalna niezłomność zasad, nieprzekupne togi – doznaje ulgi wchodząc do kanału i widząc błoto, które jest na swoim miejscu.
Georg Christoph Lichtenberg

- Szkoda, że nie jest grzechem pić wodę - powiedział pewien Włoch. - Tak świetnie by smakowała.

Emil Cioran

Na tym świecie nie znam nic bardziej tajemniczego od wody.

Fryderyk Nietzsche

[...] kto pomiędzy ludźmi chce zachować czystość, niechaj umie myć się i brudną wodą.

Éric-Emmanuel Schmitt

Wielcy podróżnicy mówią, że kiedy człowiekowi bardzo chce się pić, a brakuje wody, powinien sobie przypomnieć ten pierwszy raz, kiedy pił. To jest jedyna metoda na pokonanie pustyni.

Władysław Grzeszczyk

Człowiek jest kroplą w morzu życia - i tylko tym się różni od kropli wody, że zdaje sobie z tego sprawę.

Julian Tuwim

Rzuć szczęściarza do wody, a wypłynie z rybą w zębach.

Andrzej Sapkowski

Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Stephen King

Miłość nie le­ci z kra­nu jak wo­da, nie możesz jej od­kręcać i zakręcać, kiedy tyl­ko zechcesz.

Oscar Wilde

Wszyscy leżymy w rynsztoku. Ale niektórzy z nas sięgają po gwiazdy.

Zbigniew Herbert

Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd. Z prądem płyną śmieci.

Terry Pratchett

Przez setki lat ludzie wierzyli, iż jaszczurki w studni dowodzą, że woda jest świeża i zdatna do picia. I przez cały ten czas ani razu nie zadali sobie pytania, gdzie właściwie jaszczurki chodzą do toalety.

Johann Wolfgang Goethe

Nie wszędzie, gdzie jest woda, muszą być żaby; ale gdzie słychać żaby, tam jest woda.

Lew Tołstoj

Ludzie są jak rzeki.
Woda we wszystkich jednakowa, ale rzeka może być wąska, bystra, szeroka, spokojna, leniwa, ciemna, mętna, czysta. Tak samo jest z ludźmi.

Stanisław Jerzy Lec

Gdy woda sięga twych ust, nie martw się, że nie nadaje się do picia.

Powrót na górę.